İnternetten alışveriş her geçen gün artmakta ve gün geçtikçe insanların alışveriş şekli değişmektedir. Örneğin mobil uygulamadan ikinci el eşya alıp satabiliyorsunuz. Aynı şekilde gelişen teknolojinin bizlere sunduğu başka bir hizmette internette bulunan resimlere bilgilere göre alışveriş yapmak.

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ürün Açıklamasına Dikkat!!

Ürün açıklaması ürün hakkında bilgileri bizlere sunmuş olsada ürün açıklamasında bulunan ince detaylar ürün satıcısı hakkında detaylı bilgiyi bize sunabilir. Örneğin pazaryerlerinden yapacağınız alışverişlerde ürün açıklaması girilmiş ve bu ürün açıklamasında ürünü doğru ve açıklayıcı bilgilerle yazılmış olması fiyatının da ortalama satış fiyatı olduğunu varsayarsak bu ürünün satış oranını arttıracaktır. 

Kullanıcı Yorumları Nedir? Neden Önemlidir?

Dijital bir ortamda yapılan alışveriş sonucunda ürünler bazen resimlerde gösterilememiş olabiliyor. Örneğin Parfüm & Koku gibi sektörde çalışmalar yürütenlerin ve bu ürünleri satın alan kullanıcılar resimlerde gösterilen görselin gönderilen ürünle aynı olmadığını ve küçük ebatlarda veya miktarının az olduğunu dile getirebilir. Bu durumda "cl" ölçü birimiyle ölçümlendiğini dikkat etmelisiniz. Bu durumlarla karşılaşmamak için ürünü internette araştırarak hem bütçenize uygun hemde doğru yorumlamış kullanıcı yorumlarını okuyarak kararınızı verebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları Neden Önemlidir?

İnternette satın aldıktan sonra satın aldığınız firma ürününüzü kargoya verdikten sonra ürünle olan tedarik sürecini kargo firmaları yürütmektedir. Bu durumda satıcı hiçbir şekilde müdahale şansının olmadığını ve sadece kargo şubelerinde bulunan yetkili personellerle iletişim kurmaya çalışabilirler. Sizde bu şekilde bir kargo problemi yaşamanız halinde yapılması gerekendir. Bu durumda satıcı firma ürünü ortalama kaç günde kargoya hazırladığını kaç günde kargolama olduğunu satın almadan önce satıcı ile iletişim kurabilir bu konularda bilgi alabilirsiniz. Peki bunların hiç birini yapmadınız veya yapacak vaktiniz yok o ürün ve satıcı hakkından internette 5-10 dakikanızı alarak yapacağınız bir araştırma size ve zamanınıza yardımcı olacaktır.